Mističky na potravu

Široce dostupným, rychlým, levným a tím pádem i praktickým zdrojem mističek jsou plastová víčka od PET lahví. Já osobně preferuji ta, která mají menší průměr, například od mléka. Použít se dají také víčka z klasické PET lahve, případě i extra velká od džusů. Víčka totiž mají ve své vnitřní části těsnící přepážku, díky níž tekutina z lahve nevyteče a právě ta je ideální pro výrobu jídelních mističek pro mravence.

Obrázkový návod jak mističku vyrobit (pozor na prsty): 

Víčka na výrobu mističek pro mravence

Další praktický zdroj pro nanášení medovice mohou být doma dostupné materiály, jako čtvereček z alobalu, lékovka (transparentní plastový obal od tablet) či výstřižek z tvrdé fólie.

Jako prevenci před utopením zejména malých druhů mravenců, doporučuji ještě vložit do mističky kuličku bavlněné vaty. Přítomnost vaty v mističce také může pomoct, aby medovice během doplňování nepřetekla. 

Další variantou jsou keramické mističky. Jejich výhoda spočívá v dobré omyvatelnosti a stabilitě. Vyrábí se ve více velikostech a tvarech a jejich používání oceňují nejen pokročilí chovatelé mravenců :-).

Zakoupit je můžete na mém hobby webu www.AntsEurope.eu